Aktualności

Bezpieczeństwo finansowe oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą to dwa wiodące tematy, zainicjowanej przez starostę Danutę Smagę przy współpracy ze służbami mundurowymi, kampanii informacyjnej. 12 maja br. w puławskim Starostwie miała miejsce konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowano założenia projektu, skierowanego do mieszkańców i gości powiatu puławskiego.

 

Konferencja była pierwszym elementem rozlegle zaplanowanego zadania. W przedsięwzięcie mamy zamiar włączyć szerokie gremium, począwszy od instytucji rządowych, samorządowych i organizacji społecznych, do gospodarzy poszczególnych sołectw w powiecie – podkreśliła na wczorajszym spotkaniu starosta Danuta Smaga.

 

O istnieniu poważnych zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa finansowego świadczą statystyki przestępczości. Tylko w ubiegłym roku na terenie powiatu puławskiego odnotowano 45 przestępstw metodami na wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika banku itd. oraz oszustw internetowych. W roku 2020 wystąpiło 108 przestępstw tego typu, a w 2019 – 137. Istotnym zagrożeniem bezpieczeństwa są również utonięcia, 5 w 2019 roku i 3 w ubiegłym.

 

W konferencji uczestniczyli:

  • prezydent Puław Paweł Maj wraz z kierownikiem wydz. zarz. kryzysowego Dariuszem Fijołem,

  • burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski,

  • wójtowie gmin nadwiślańskich: Jan Gędek z Janowca i Kamil Lewandowski z gminy Puławy,

  • oficer prasowy puławskiej Policji podkom. Ewa Rejn-Kozak i naczelnik w Wydz. Prewencji nadkom. Marcin Koper,

  • komendant Powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny,

  • kierownik Drużyny nr 13 Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Puławach Sławomir Ogórek.

W kolejnych dniach na tablicach informacyjnych pojawią się plakaty promujące zasady bezpiecznego zachowania. Informacje trafią również do lokalnych mediów.

Stopnie nurkowe federacji Padi: zdobyte przez naszych członków